o-lej

Poradnik dla nowoczesnych

Techno nowinki, porady praktyczne

dla Ciebie i firmy

Idealne miejsce na szafę na zamówienie

Już od dawna współczesny rynek meblowy podbijają nowoczesne a przy tym wyjątkowo funkcjonalne szafy wykonane na zamówienie. Ich ogromną zaletą jest możliwość  wyboru nie tylko wymiarów i materiału, z którego mają być wykonanie ale wyposażenia wnętrza dopasowanego do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Szafy wykonywane na zamówienie mogą znaleźć swoje miejsce w zasadzie w każdym pomieszczeniu zarówno mieszkalnym jak i użytkowym i być przeznaczone do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów począwszy od odzieży a skończywszy na naczyniach kuchennych. Fantastyczne wykonanie szaf z całą pewnością oferuje komandor kraków, dziłający pod najbardziej rozpowszechnioną marką w Polsce i nie tylko

Firmy, które specjalizują się wykonywaniu szaf na zamówienie w zależności od potrzeb i oczekiwań zleceniodawców przed rozpoczęciem pracy przygotowują plan ich konstrukcji oraz zagospodarowania wnętrza. Inny rodzaj szaf proponują do przedpokoi, inny do sypialni i do kuchni a jeszcze inny do pomieszczeń przeznaczonych na garderoby. Najczęściej polecają zabudowanie wszelkiego rodzaju wnęk jakie znaleźć można w większości lokali mieszkalnych. Szafy wnękowe to nie tylko sposób na przechowywanie odzieży i innego rodzaju przedmiotów ale idealne rozwiązanie na funkcjonalne zagospodarowanie trudnodostępnej powierzchni jaka znajduje się przykładowo pod schodami bądź pod niskimi skosami dachów na poddaszach mieszkalnych. Ciekawą propozycją na znalezienia miejsca na szafę jest zabudowanie całej przestrzeni jednej ściany. Wprawdzie tego rodzaju rozwiązanie zmniejsza nieco wielkość pomieszczenia ale dzięki ciekawemu wykończeniu przez zastosowanie drzwi przesuwanych zamykają całą powierzchnię ściany od samej podłogi aż po sufit nie zaburza proporcji pomieszczenia, stanowi oryginalny element dekoracyjny wnętrza a przede wszystkim daje możliwość przechowywania ogromnej ilości przedmiotów. Taka propozycja może doskonale się sprawdzić w sypialni bądź w na otwartej przestrzeni studia mieszkalnego.

Zastosowanie w szafach na zamówienie drzwi przesuwanych bądź harmonijkowych zwiększa ich funkcjonalność gdyż nie wymaga tak dużej wolnej powierzchni jak przy klasycznych skrzydłach drzwiowych co jest idealnym rozwiązaniem szczególnie w małych przedpokojach.