o-lej

Poradnik dla nowoczesnych

Techno nowinki, porady praktyczne

dla Ciebie i firmy

Kto wykonuje naprawy turbin?

Każde auto składa się z kilkuset tysięcy drobnych elementów – śrubek, uszczelek, przewodów, plastików i blach. Wspólnie tworzą one większe części umożliwiające pojazdowi sprawna i bezpieczną jazdę. W wielu autach coraz częściej dla polepszenia osiągów prędkości montuje się turbiny. Dzięki nim moc silnika dodatkowo się zwiększa, dając więcej frajdy z jazdy kierowcom. Jednak jak każdy element w aucie i on może ulec uszkodzeniu – co niestety jest bardzo częste i spowodowane wlewaniem do samochodu niskiej jakości paliwa oraz oleju silnikowego. I właśnie wtedy, kiedy turbina ulega uszkodzeniu należy ją naprawić. Do kogo się jednak udać, aby turbina działała poprawnie?

Pierwszym miejscem gdzie należy się udać w takim przypadku jeśli auto znajduje się nadal na gwarancji jest oczywiście autoryzowany serwis marki naszego samochodu. W tym miejscu będą mieli cały potrzebny sprzęt do zdiagnozowania problemu, a dodatkowo na gwarancji za naprawę nie będzie trzeba zapłacić. Sprawa z serwisem mieć się będzie inaczej gdy auto już nie posiada gwarancji. Oczywiście wykonają tam dla nas naprawę turbiny, jednak koszty mogą być bardzo znaczące. Jest to opcja dla osób nie lubiących ryzyka i w pełni ufających serwisowi.

Innym miejscem gdzie dokonuje się naprawa turbin są oczywiście warsztaty mechaniczne. Chcąc udać się do takiego miejsca warto wpierw poszukać mechanika specjalizującego się w naprawie turbin – istnieje bowiem wiele takich miejsc. Przed wyborem konkretnego warto przyjrzeć się ich stronie internetowej, a także poszukać opinii klientów o ich usługach. Da to pojęcie o tym jakich cen można się spodziewać i czy naprawy dokonywane są szybko i dobrze.

Nie polecani są nikomu na pewno „chałupniczy” mechanicy dokonujący napraw za kilka złotych. Może się bowiem okazać, że nie mają oni ani odpowiedniej wiedzy, ani narzędzi i zamiast pomóc tylko zaszkodzą.

Tak mniej więcej przedstawiają się miejsca gdzie można dokonać naprawy turbiny. Jak jednak się mówi warto zawsze zapobiegać niż leczyć. Dlatego też trzeba regularnie dokonywać przeglądów i tankować dobre  paliwo oraz wlewać odpowiedni olej.

Zobacz również:

Czym jest turbosprężarka?

Jak wygląda naprawa turbiny?

Regeneracja?