o-lej

Poradnik dla nowoczesnych

Techno nowinki, porady praktyczne

dla Ciebie i firmy

Meble na wymiar - gwarancja przestrzeni

Zagospodarowanie przestrzeni w domu nie należy do atutów większości z nas. Bardzo często korzystamy z gotowych rozwiązań, które oferują nam markety budowlane. Zamiast zaszaleć wybieramy stonowane kolory i bezpieczne rozwiązania, tak jakbyśmy się bali kreatywności.
Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy posiadaniu małych przestrzeni w domu, to chęć zmieszczenia w każdym z pokoi łóżka, mebli, stolika, co najmniej jednego krzesła, zasłon, firan i niezliczonej ilości kwiatów – niestety urządzanie powierzchni w ten sposób już dawno przestało się sprawdzać. Teraz większość z nas ceni sobie przestrzeń i zastanawia się co zrobić, żeby znaleźć miejsce dla ubrań, książek, bibelotów w jednym kącie. Absolutnie nie dziwi nas takie podejście, ponieważ, jak wykazują przeprowadzane badania, tylko na dużych i niezagraconych powierzchniach człowiek jest w stanie zregenerować siły. Swoją drogą nie trzeba chyba do tego celu badań i analiz naukowych, żeby dojść do wniosku, nawet z własnych obserwacji, że bałagan w pokoju nie nastraja nas w żaden sposób pozytywnie. Kiedy ilość ubrań w szafie wynosi mniej, niż na fotelach, pufach, półkach, zaczynamy się nieco niecierpliwić i dlatego też powinniśmy zadbać o to, żeby wszystko było jak najbardziej skonsolidowane.
W tym celu nieunikniony będzie kontakt z osobami, które wykonują meble na wymiar lub jeżeli mamy takie zdolności – samodzielnie postarać się wymyślić taki rodzaj mebli i akcesoriów, które zdecydowanie ułatwiłyby nam życie na niewielkiej przestrzeni. Dlaczego napisaliśmy, że gotowe rozwiązania nie zdają egzaminu? Przede wszystkim dlatego, że kupując produkt, np. stolik 55 x 55 musimy znaleźć dla niego właśnie tyle miejsca, a czasem centymetr decyduje o tym, czy dana rzecz będzie mogła znaleźć się w naszym pokoju.
Korzystając z pomocy osób zajmujących się produkcją mebli na wymiar możemy liczyć na stuprocentową kreatywność i gwarancję, że wykonane produkty z pewnością co do milimetra będą dopasowane do powierzchni. Co więcej zawsze możemy skonsultować z projektantem swoją wizję odnośnie tego, co chcielibyśmy zawrzeć w danym pomieszczeniu.
Meble na wymiar zdają się znajdować zastosowanie w każdym miejscu w domu. Przede wszystkim korzystamy z tej usługi jeżeli planujemy remont kuchni, niemniej warto wziąć tę usługę pod uwagę w sytuacji, kiedy posiadamy małe lub nieforemne pomieszczenia, np. przechodnie pokoje.